Prezenty na Wielkanoc last minute 0
Dziecko siedzi na podłodze, uśmiecha się. W rączkach trzyma sensoryczną kulę

Zabawki drewniane - świetny pomysł dla małych i dużych

Zabawki drewniane to świetny wybór. Są bezpieczne, ekologiczne, zapewniają świetną zabawę. Są często proste, a przez to dają nieograniczone możliwości zabawy. Zobaczcie zresztą sami. Oto nasze propozycje dla małych i nieco większych. 

Cymbałki Kotek od Djeco to cudowna zabawka, która rozwija również zmysł muzyczny. 

 

 

Kolorowe drewniane cymbałki z wizerunkiem uśmiechniętego kotka

Cymbałki Kotek/ Djeco

 

Nadają się już dla trzylatków. Kolorowe, wyjątkowe w swoim rodzaju , pięknie wykonane cymbałki dla młodego muzyka. Całe drewniane z metalowymi blaszkami - bardzo ładne głębokie brzmienie. Instrument świetnie wspiera rozwój muzyczny i słuchowy dziecka w wieku przedszkolnym. 

A co powiecie na drewnianą grzechotkę od Joueco? Spodoba się na pewno już roczniakom.

 

 

Drewniana grzechotka w pastelowych kolorach ze sznurkami

Drewniana grzechotka/ Joueco

 

To nie tylko drewniana pastelowa grzechotka, ale i przeplatanka. Kolorowe elementy można przesuwać. Zabawka zapewnia ciekawą i różnorodną zabawę dziecka oraz rozwija zdolności motoryczne maluchów. Elementy drewniane wykonane z certyfikowanego drewna wysokiej jakości, w pełni bezpieczne, pokryte nietoksyczną farbą.

Fajnie prezentuje się również drewniana gra zręcznościowa Przyjaciele Ogrodu od Tender Leaf Toys.

 

 

Drewniane drzewko i zwierzaczki

Drewniana gra zręcznościowa Przyjaciele Ogrodu/ Tender Leaf Toys

 

Ta układanka drewniana pomoże ćwiczyć zręczność i koncentrację najmłodszych. W zestawie znajduje się 12 drewnianych figurek i drzewko. Wśród zwierzątek mamy: ślimaka, wiewiórkę, żółwia, jeżyka, kota, królika i innych przyjaciół ogrodu. Należy ułożyć je na drzewie tak, aby nie spadły! Zaproście do zabawy przyjaciół i grajcie razem. To wspaniała zabawa i rozwój umiejętności motorycznych malucha. W zestawie woreczek, do którego mieszczą się wszystkie zwierzątka i drzewko. Idealna zabawka do zabrania ze sobą na wakacje! Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 18 miesięcy.

A może drewniana pozytywka Galaktyka od Janod? 

 

 

Drewniana pozytywka z motywem galaktyki

Drewniana pozytywka Galaktyka/ Janod

 

To piękna i praktyczna dekoracja dziecięcego pokoju. Wyróżnia ją niebanalny design: okrągły kształt i niskie nóżki, gwarantujące stabilność oraz intensywny ciemnoturkusowy kolor. Element do nakręcania ma postać planety z pierścieniem i księżycem na sprężynce, wokół której krąży czerwona rakieta (także na sprężynce). Taka pozytywka to w pełni bezpieczne i wyjątkowo estetyczne akcesorium, które doda uroku przestrzeni malucha, a przy tym będzie świetnie wyciszać i uspokajać, np. przed snem. Idealnie nadaje się na prezent. Dekoracje marki JANOD to seria urokliwych, starannie wykonanych i zachwycających estetyką akcesoriów, które nie tylko zdobią przestrzeń dziecięcego pokoju, ale pełnią też bardzo praktyczne funkcje. W kolekcji znajdują się drewniane pozytywki, skarbonki i mebelki. Zabawka rozwija: umiejętność współpracy i dzielenia się; chęć odkrywania i eksperymentowania. 

Świetnym pomysłem jest też drewniana wiertarko-wkrętarka Brico'Kids od Janod.

 

 

Drewniana wiertarko-wkrętarka do zabawy

Drewniana wiertarko-wkrętarka Brico'Kids/ Janod

 

To idealny prezent dla małego majsterkowicza w wieku od 3 do 8 lat. Kształtem doskonale imituje swój „dorosły” odpowiednik, posiada regulację zacisku i wymienne końcówki – wiertło oraz wkrętak (mocowane na magnes). Zabawka wspomaga rozwój zdolności manualnych dziecka, precyzję ruchów i koncentrację, stymuluje też wyobraźnię i zachęca do tworzenia historii oraz odgrywania sytuacji, znanych z obserwacji dorosłych. Narzędzie zaprojektowane zostało we Francji. Zapakowane jest w estetyczne, kartonowe pudełko. Idealnie nadaje się na prezent. Kolekcja Brico'Kids to seria akcesoriów do zabawy w warsztat marki JANOD. Utrzymane są w klasycznej kolorystyce marki, odwzorowują wiernie swoje „dorosłe” odpowiedniki, wielkością dostosowane są jednak do dziecięcych rączek. Są bezpieczne i idealnie nadają się do uwielbianej przez dzieci „zabawy w dorosłych”. Zostały starannie wykonane, mają przyjemny, ciekawy design, który rozwija poczucie estetyki, a ponadto rozwijają kreatywność i motorykę małej dłoni. Odtwarzanie sytuacji znanych z obserwacji pozytywnie wpływa również na wszechstronny rozwój dziecka, w tym kontakt z rówieśnikami i rozwiązywanie problemów. Zabawka rozwija: chęć odkrywania i eksperymentowania, małą motorykę. 

A teraz zabawka w której jestem absolutnie zakochana. To drewniana układanka Sortowanie Kolorów Essentiel od Janod.

 

 

Drewniana układanka z różnymi kolorami

Drewniana układanka Sortowanie Kolorów Essentiel/ Janod

 

Jest ona idealnym wstępem do nauki rozpoznawania barw podstawowych. Pomaga również rozwijać wiele kluczowych umiejętności, m.in. rozpoznawanie sekwencji, koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość. W skład zestawu wchodzi półeczka - sorter z czterema przeźroczystymi naczynkami, w których należy umieszczać drewniane krążki w odpowiednich kolorach. Klocki można układać odpowiednio do barwy obwódki wokół naczynka, zgodnie z rysunkami na załączonych kartach poleceń (jest ich 6) lub tworzyć z nich własne konfiguracje. Intensywne kolory i proste formy ułatwiają dziecku naukę. Kolekcja Essentiel to seria edukacyjnych drewnianych zabawek dla dzieci powyżej 1. roku życia, utrzymana w intensywnych kolorach, bazująca na prostych geometrycznych bryłach i odręcznym zapisie liter (dla starszaków). Każda zabawka ma wyjątkowy, estetyczny design i wspiera potrzeby poznawcze maluchów na kolejnych etapach rozwoju. 

Świetne są też drewniane roboty do składania ze śrubokrętem Brico'Kids od Janod. 

 

 

Trzy drewniane roboty - szary, żółty i niebieski

Drewniane roboty do składania ze śrubokrętem Brico'Kids/ Janod

 

Zestaw składa się z 53 elementów – części do zbudowania trzech robotów w różnych kolorach (niebieskiego, żółtego i srebrnego), śrubek, nakrętek, bolców, kół oraz śrubokręta – narzędzia, niezbędnego przy tworzeniu konstrukcji. Zabawka wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: rozwija zdolności manualne, precyzję ruchów, cierpliwość, koncentrację, stymuluje wyobraźnię i zachęca do tworzenia historii oraz odgrywania sytuacji, znanych z obserwacji dorosłych. Gotowe roboty mogą stać się piękną ozdobą dziecięcego pokoju. Ich koła wykończone są gumą, dzięki czemu nie rysują one podłogi w domu. Zabawka rozwija: chęć odkrywania i eksperymentowania; umiejętność budowania i projektowania; małą motorykę. Nadaje się dla dzieci od 3 do 6 roku życia. 

Ciekawym pomysłem jest też kolorowy tor kulkowy Deluxe od Plan Toys.

 

 

Kolorowy tor kulkowy w pastelowych kolorach z wieloma zakrętami

Kolorowy tor kulkowy Deluxe/ Plan Toys

 

To idealna zabawka dla małych konstruktorów i budowniczych! Kulodrom do samodzielnego zaprojektowania i zbudowania. Zestaw składa się z 30 kolorowych części. Jak ustawić przęsła aby kulka bez zatrzymywania się toczyła się po torze? Bardzo charakterystyczny jest sam układ kulodromu - schodkowy. Dzięki temu poruszająca się kuleczka wydaje specyficzny dźwięk - stuknięcie. Małe nachylenie przęseł sprawia, że można bacznie obserwować kulkę, puszczać jedną za drugą czy nawet kilka na raz. Kulodrom - tor kulkowy, pobudza wyobraźnię. Pomaga w ćwiczeniu sprawności manualnej dziecka oraz rozbudza jego kreatywność. Budowanie, wytwarzanie czegoś nowego daje dziecku wiele radości. Zabawy tego typu doskonalą rozwój spostrzegawczo-ruchowy. Wyzwalają pomysłowość, wdrażają do skupienia uwagi, uczą obserwacji. Zabawka wykonana jest z ekologicznego materiału PlanWood® - odzyskanych w procesie obróbki drewna kauczukowego drobin i wiór. Prasowane pod wysokim ciśnieniem PlanWood® odznacza się wyjątkową trwałością, a dzięki organicznemu barwieniu całego materiału nie odbarwia się i jest odporne na zabrudzenia. Zabawka należy do linii PlanPreschool, która szczególny nacisk kładzie na połączenie zabawy z nauką. Starannie zaprojektowane instrumenty muzyczne, gry, układanki, klocki i zabawki manipulacyjne zapewniają wszechstronny rozwój dziecka już od najmłodszych lat. 

I jeszcze dwie propozycje. Pierwsza to układanka magnetyczna ciało człowieka od marki Janod.

 

 

Opakowanie z układanką magnetyczną ciało człowieka

Układanka magnetyczna ciało człowieka/ Janod

 

Przeznaczona jest dla dzieci od 7 do 12 roku życia, chociaż i starszym się spodoba. To układanka edukacyjna, która nauczy dziecko budowy ludzkiego ciała w 12 językach (m.in. polskim, angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Dzięki grze dziecko pozna nazwy części ciała, organów, kości i mięśni. Zestaw zawiera: magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik. Do gry dołączone są karty w języku polskim.

A na koniec tej kategorii grupowanie i sortowanie - obory i zwierzęta od marki Melissa&Doug.

 

 

Obory ze zwierzętami ustawione od największej do najmniejszej i ponumerowane kolejno

Grupowanie i sortowanie - obory i zwierzęta/ Melissa&Doug

 

Na każdej oborze znajdziecie inny numer, któremu odpowiada zwierzątko z tym samym numerem. Zwierzęta gospodarskie tez mają różne numery i rozmiary, co pomaga w sortowaniu. Zabawka uczy segregowania, sortowania, liczenia, rozpoznawania kolorów. Ponadto ćwiczy precyzyjność, cierpliwość i skupienie uwagi, gdy dziecko buduje wieżę. Po zabawie dziecko może schować pudełka jedno w drugie, wtedy zabawka zajmie niewiele miejsca i będzie łatwa w przechowywaniu.

Gry i puzzle - dla całej rodziny

Chcecie fajnie spędzić czas z dziećmi? Ale za oknem pada i wieje, wy nie lubicie za bardzo bawić się w odgrywanie ról czy jeżdżenie samochodami, a klocki już Wam się przejadły? Co zatem robić z dzieckiem w domu, żeby każda ze stron była zadowolona? To proste - sięgnąć po gry lub wspólnie zabrać się za układanie puzzli. 

To takie aktywności, które oprócz tego, że bawią, to jeszcze rozwijają kreatywność, zdolności manualne i wspomagają procesy uczenia. W naszym sklepie znajdziecie m.in. edukacyjne gry planszowe. Wśród nich jest np. gra - Idzie Fala! od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

 

Niebieskie opakowanie gry na którym widnieje rysunek latarni morskiej

Gra - Idzie Fala!/ Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Zasady świetnie zrozumieją już dziesięciolatki. Liczba gracy to od 3 do 5 osób. Zagrywając odpowiednie karty, gracze starają się, aby fale nie zalały ich wysp. Im gorsza pogoda panuje na wyspie, tym większa fala do niej dotrze. Gracz, do którego doszła największa fala, traci koło ratunkowe. Należy pilnować swoich kół – na koniec rozgrywki zdobywa się za nie punkty. Gra pełna taktyki i emocji wielkich jak fale podczas sztormu. 

Fajnie prezentuje się też gra wyścig - Koty od Janod. Jest przeznaczona dla dwóch do czterech osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zestaw zawiera planszę, wykonaną z solidnego kartonu oraz drewniane elementy: drzewa, płoty i psa, które tworzą małe miasteczko nad rzeką. Gracze wcielają się w role kotów (do wyboru są 4 drewniane figurki), które mają za zadanie zebrać zapasy (mleka, ryb, szynki i steków, reprezentowanych przez żetony), wykazując się sprytem i unikając psów, m. in. wdrapując się na drzewa. Wygrywa gracz, który zgromadzi jak najwięcej jedzenia. Gra ćwiczy myślenie strategiczne, skupienie i cierpliwość.

 

 

Rozłożona kolorowa plansza do gry z figurkami kotów

Gra wyścig - Koty/ Janod

 

Świetna jest też gra planszowa Potworne Porządki od Naszej Księgarni. Dzieci robią porządek w pokoju. Wyciągają z woreczka różne przedmioty i odstawiają na odpowiednie miejsca.
Zadanie utrudniać będą psotne stworki – mają kształty podobne do przedmiotów poszukiwanych przez graczy, łatwo więc się pomylić! Wygra gracz, który pierwszy zrobi porządek w swoim pokoju.

 

 

Cztery plansze gry Potworne Porządki

Gra planszowa Potworne Porządki/ Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Bardzo ciekawie, a do tego apetycznie prezentuje się też gra Pizzeria, również od Naszej Księgarni.

 

 

 Gra Pizzeria od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Gra Pizzeria/ Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Idziecie z przyjaciółmi do pizzerii. Co rundę zamawiacie pizzę składającą się z różnych rodzajów. Jak podzielić ją na porcje, jeśli jedna osoba chce pepperoni, inna – wiejską, a Wam zależy na wegetariańskiej? Musicie zrobić to w przemyślany sposób, aby trafiła do Was ta porcja, na którą macie ochotę. Starajcie się zebrać jak najwięcej kawałków pizzy wybranego rodzaju. Jeśli będziecie mieć ich więcej niż rywale, zdobędziecie punkty! Dodatkowe punkty otrzymacie za listki bazylii na zjedzonych przez siebie kawałkach. Wygra osoba z największą liczbą punktów. To pyszna zabawa i mnóstwo emocji! Spodoba się już ośmiolatkom, a grać może od 1 do 6 graczy. 

A co powiecie na drewniane Wesołe Misie od Auzou? To zestaw 6 różnych zwierzątek do prawidłowego ułożenia przez dziecko. Zestaw uczy cierpliwości, kreatywności oraz pomaga poznać różne rodzaje zwierząt. Klocki wykonane z doskonałej jakości drewna z certyfikatem FSC. Świetny pomysł na prezent. Zabawka jest polecana od 2 roku życia.

 

 

Drewniane, kolorowe wesołe misie

Drewniane Wesołe Misie/ Auzou

 

Fajne jest też drewniane Memory Zwierzęta od tej samej marki. 

 

 

Drewniane kafelki memory z wizerunkami zwierząt, m.in. zebry, tygrysa czy pandy

Drewniane Memory Zwierzęta/ Auzou

 

Zestaw skierowany już do dwulatków zawiera 18 drewnianych klocków do ułożenia dziewięciu par zwierzątek. Klocki wykonane z wysokiej jakości drewna z certyfikatem FSC. Memory to świetna gra, która ćwiczy koncentrację oraz pamięć. Sympatyczne motywy zwierzątek umilą każdą grę.

Fajną propozycją dla 2-3-latków jest gra Jak Jaś i Zosia poznają zwierzęta od Wydawnictwa Kangur.

 

 

Opakowanie gry o Jasiu i Zosi, którzy poznają zwierzęta

Gra Jak Jaś i Zosia poznają zwierzęta/ Wydawnictwo Kangur

 

W tej edukacyjnej grze znajdziesz żetony przedstawiające fajne zwierzęta. Żyrafa, Pies, małpa, wiewiórka oraz inne pluszami. Należy je dopasować w odpowiednim miejscu na dużej estetycznej planszy. Dzieci w przyjemny sposób poznają zwierzęta oraz rozwijają wyobraźnię.

Ciekawe są też drewniane puzzle Twarze od Djeco. Z 18 kolorowych elementów maluch może ułożyć 6 pyszczków zwierząt dopasowując kolorystycznie uszy, oczy i usta. Odpowiedniej wielkości elementy idealnie dopasowują się do małych  rączek.

 

 

Drewniane puzzle prezentujące twarze zwierząt

Drewniane puzzle Twarze/ Djeco

 

A co powiecie na puzzle z Puciem - bohaterem książek dla dzieci? Wśród kilku wersji puzzli moją uwagę najbardziej przyciągnęły "Pucio. Rodzinna sobota" od Naszej Księgarni. 

 

 

Opakowanie puzzli Pucio. Rodzinna sobota

Pucio. Rodzinna sobota - puzzle/ Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie. W dołączonej do zestawu instrukcji znajdziecie propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość. Wzbogaca także słownictwo. Zestaw zawiera również przykładowe opowiadanie, które możecie wykorzystać podczas zabawy. Nie musicie się ograniczać do zabaw zaproponowanych w instrukcji. Korzystajcie z wyobraźni i wymyślajcie własne. 

Świetne są też puzzle Kraina Czarów tej samej marki. Liczą 54 elementy i nadają się już dla trzylatków.

 

 

Puzzle ukazujące przepięknie narysowaną Krainę Czarów

Puzzle Kraina Czarów/ Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać życie w Krainie Czarów? Czy mieszkają tam Czerwony Kapturek, czarodziej, wilk, krasnoludki, smok czy księżniczka? Układajcie puzzle i poznawajcie mieszkańców Krainy Czarów. Piękna ilustracja autorstwa Macieja Szymanowicza, znanego małym czytelnikom między innymi z książek "Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty" czy "Rok w Krainie Czarów", podzielona została na 54 duże elementy. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach: 47 x 33 cm.

Książki - najlepszy prezent pod słońcem

Książki rozwijają nie tylko słownictwo. Działają też pobudzająco na wyobraźnię i wyzwalają kreatywność. Naprawdę warto czytać. Minimum 20 minut dziennie, ale najlepiej zdecydowanie więcej. Wszystkie nasze książki znajdziecie na stronie w zakładce Książki. Nie będę ich Wam tutaj za bardzo opisywać, ponieważ sami najlepiej znacie własne dzieci i wiecie, co lubią. Chciałam tylko zwrócić Waszą uwagę na kilka tytułów, które są nie tylko piękne, ale też mądre. Pierwszy z nich to "10 kotów" Katarzyny Samosiej od Wydawnictwa Studio Koloru.

 

 

Okładka książki 10 kotów z dziewczynką i kotem

10 kotów/ Wydawnictwo Studio Koloru

 

O uczuciach powiedziano już wiele. Wiemy, że istnieją, i większość z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka z nich. Wiemy, że mogą się zmieniać. Ale czy rozumiemy, jakie są tego skutki? 10 kotów. 10 podstawowych emocji. 10 zupełnie różnych spojrzeń na tę samą sytuację, które pokazują, jak uczucia kreują naszą rzeczywistość. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.

Fajną propozycją jest też "Ekorodzina" Magdaleny Harnatkiewicz od Wydawnictwa Dlaczemu.

 

 

Okładka książki Ekorodzina z gwiazdami i planetami

Ekorodzina/ Wydawnictwo Dlaczemu

 

Jesteśmy kosmiczni, bo żyjemy w ogromnym, pięknym i pełnym niezwykłości kosmosie… Książka opowiada historię o tym, jak powstaliśmy, skąd wziął się Księżyc i z jakiego powodu Słońce jest tak bardzo ważne dla nas wszystkich. Dlaczego śmieci szkodzą środowisku? I dlaczego smog to tak naprawdę straszliwy, groźny smok? Książka podpowie Wam, co robić, żeby Ziemia na zawsze pozostała zdrowym, pięknym i bezpiecznym domem. Znajdziecie tutaj mnóstwo opowieści nie z tej ziemi, kolorowych obrazków i wesołych historyjek. 

Świetnymi propozycjami są też "Ignaś" Doroty Demendeckiej Wydawnictwa Commspace i "Czarka" Ludwiki Woźnickiej od Wydawnictwa Nowa Baśń. To propozycje dla nieco starszych dzieci, w których zakochacie się też i Wy, drodzy rodzice. 

Zabawki muzyczne - coś dla małych pasjonatów dźwięków

Zerknijcie też na zabawki muzyczne. Dlaczego są wyjątkowe? Bo rozwijają słuch, bywa też, że i muzykalność. Pomagają w wyrobieniu poczucia rytmu i rozwoju motoryki. Zabawki muzyczne znajdziecie oczywiście na naszej stronie. 

Wśród nich na wyróżnienie zasługuje np. czerwone pianino Confetti od Janod. 

 

 

Niewielkie czerwone pianino

Czerwone pianino Confetti/ Janod

 

Idealnie sprawdzi się, jako pierwsza zabawka muzyczna Twojego dziecka. Jest łatwy w obsłudze, dostosowany rozmiarami do małej dłoni, ma 18 klawiszy, a intensywny odcień czerwieni wręcz zaprasza do zabawy. Pianino wspiera rozwój maluchów poprzez obcowanie z muzyką, a jego dźwięk jest wyjątkowo przyjemny dla ucha. Linia Confetti uczy rozróżniania charakterystycznych dźwięków instrumentów i poczucia rytmu. Przez zabawę łagodnie wprowadza dziecko w cudowny świat muzyki. Gra rozbudza kreatywność, poprawia pamięć, uczy cierpliwości i wytrwałości, pomaga wyrażać emocje i daje wiarę w siebie. Zabawki muzyczne Confetti wykonane są z niezwykłą starannością z najwyższej jakości drewna, a także w sposób, odwzorowujący prawdziwe instrumenty. W kolekcji znajdują się zabawki muzyczne dla dzieci już od 12 miesiąca życia do nawet 8 lat. Są one dostosowane do dziecięcych możliwości, a ich unikalny design i żywe kolory zachęcają do zabawy.

Zwróćcie też uwagę na banjo Pure od Janod. Instrument pomaga rozwijać słuch, poczucie rytmu oraz zdolności muzyczne. Wspiera także rozwój wyobraźni, koncentracji, wytrwałości i koordynacji ruchowej. Banjo ma poręczny rozmiar i piękną pastelową kolorystykę – na pudle namalowane są charakterystyczne dla kolekcji Pure zwierzątka: miś, lisek i zajączek, a pokrętła, regulujące napięcie strun mają kształt ptaszków.

 

 

Drewniane banjo z ciekawymi ozdobami

Banjo Pure/ Janod

 

Bardzo fajną zabawką muzyczną na lata jest też Króliczek Honey Bunny od Alilo.

 

 

Dziecko śpi w łóżku a obok niego, na stoliku nocnym stoi królik ze świecącymi uszami

Króliczek Honey Bunny/ Alilo

 

Alilo to innowacyjne interaktywne zabawki edukacyjne dla dzieci. Króliczki mogą śpiewać piosenki, opowiadać bajki, nagrywać Twój głos i odtwarzać go, a także wspaniale sprawdzają się jako lampka nocna, odtwarzacz MP3, dyktafon lub pomoc dydaktyczna. Honey Bunny gwarantuje świetną zabawę z jego świecącymi uszkami, które dziecko może szczypać i bezpieczne gryźć od czasu do czasu. Podobnie jak reszta jego rodziny, może nagrywać głos, przeczytać bajki na dobranoc i śpiewać piosenki. Jego uszy świecą i można je wykorzystać jako doskonałą lampkę nocną. Jest bardzo prosty w obsłudze. Ponadto jest bardzo silny, ponieważ jest zrobiony z tworzywa ABS, które jest 30 razy mocniejsze niż zwykły plastik. 

Sensoryka na wesoło, czyli zabawki rozwijające zmysły

A co powiecie na ciastolinę? I to lekką jak powietrze ciastolinę Jednorożce od Scentco. 

 

 

Opakowanie ciastoliny i wykonane z niej, kolorowe jednorożce

Lekka jak powietrze ciastolina Jednorożce/ Scentco

 

To super lekka, elastyczna, nieprzywierająca do rąk, gładka w dotyku ciastolina, która stymuluje kreatywność i naukę opartą na zabawie. Aby ulepić jednorożce należy postępować zgodnie z prostymi obrazkowymi instrukcjami załączonymi do opakowania lub wymieszać i stworzyć własne kolory, aby stworzyć dowolną rzecz. Jest bardzo elastyczna - idealna do zgniatania, rozciągania, formowania i modelowania. Wysychająca na powietrzu - ulepione jednorożce lub inne kreacje wysychają z dnia na dzień stając się suche i twarde. Dokładny czas schnięcia zależy od wielkości kreacji. A co zrobić aby sucha ciastolina odzyskała sprężystość? Wystarczy spryskać ją wodą. Rozwija zmysły dziecka i wyobraźnię. Zestaw zawiera 6 kolorów i 6 różnych narzędzi do modelowania. Jest tu też obrazkowa instrukcja lepienia jednorożców. Nadaje się dla dzieci powyżej 3 roku życia. 

Fajne są też sensoryczne kule od Fat Brain Toys. 

 

 

Dziecko gryzie kulę sensoryczną

Sensoryczne kule/ Fat Brain Toys

 

Zestaw 3 silikonowych, kolorowych, pięknych kul o różnorodnej fakturze z delikatnymi dzwoneczkami w środku. Wspaniała sensoryczna przygoda dla maluszka. Każda kula ma dwie różne faktury powierzchni, razem sześć wzorów. W kulach znajdują się dzwoneczki, delikatnie dzwoniące przy każdym ruchu, aby dodatkowo stymulować dziecko. Wielkość kul dostosowana jest do małych rączek. Kule rozwijają zmysły, umiejętności motoryczne, stymulują dotyka, wzrok i słuch. Świetnie nadają się do gryzienia, do turlania, odkrywania. Są też idealne dla ząbkujących dzieci. Można je myć w zmywarce. Przeznaczone są dla maluchów już od 6 miesiąca życia. 

Z co powiecie na wycieczkę na farmę? Z 20-elementowymi puzzlami sensorycznymi Farma od Janod to możliwe. 

 

 

Puzzel z narysowaną żabką spoglądającą na motylka

Puzzle sensoryczne Farma/ Janod

 

Układanka składa się z 20 elementów. Ułożony z nich obrazek przedstawia życie na farmie krainie. Jej mieszkańców dziecko może poznać także sensorycznie – sierść czy skóra siedmiu zwierząt wykonane zostały z teksturowanych materiałów. Dotykanie różnorodnych tekstur imituje prawdziwe wrażenia empiryczne i rozwija dziecięcy zmysł dotyku. Wzbudza też dodatkowe zainteresowanie układanką. Puzzle mają spore rozmiary, a obrazek po ułożeniu ma 65 na 50 cm. Puzzle zostały wykonane z trwałego kartonu, a ich kształty ułatwiają dziecku łączenie elementów. Zapakowane w estetyczne kartonowe pudełko, idealnie nadają się na prezent. Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu dziecka już od najmłodszych lat. To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni i cierpliwość.

Ciekawie prezentują się również klocki sensoryczne, interaktywne w woreczku od Plan Toys. 

 

 

Kolorowe klocki i biały woreczek

Klocki sensoryczne, interaktywne w woreczku/ Plan Toys

 

Bardzo ciekawie prezentują się też deska do krojenia z warzywami i deska do krojenia z owocami od Little Dutch.

 

 

Dziewczynka z ciemnymi włosami kroi drewniane owoce na specjalnej desce do krojenia

Deska do krojenia z owocami/ Little Dutch

 

Zestaw składający się z warzyw, takich jak: marchewka, ogórek, pomidor, cebula, burak i pieczarki oraz deseczka wraz z bezpiecznym, drewnianym nożykiem. Wszystko można przeciąć na pół i łatwo skleić ponownie za pomocą rzepów. Warzywa idealnie sprawdzą się do nauki oraz wpajania maluchom zasad zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat. Doskonałe uzupełnienie do naszej kuchennej serii, w skład której wchodzą kuchnia, ekspres do kawy i toster. Dostępny również zestaw z owocami w skład którego wchodzą  jabłuszko, banan, kiwi, gruszka, pomarańczka, arbuz. 

Warto też zwrócić uwagę na Elemenosqueeze - miękkie klocki w dużym zestawie od B.Toys.

 

 

Dziecko układa miękkie klocki kolorowe

Elemenosqueeze - klocki miękkie, duże opakowanie/ B.Toys

 

Zestaw zawiera 26 miękkich, kolorowych klocków sensorycznych. To ciekawe bryły, elementy architektoniczne i alfabet. Dostępne są dwie opcje kolorystyczne. Każdy klocek przedstawia jedną z liter alfabetu oraz płaskorzeźbione zwierzątko, którego angielska nazwa odpowiada danej literce. Wspaniale wykonane wypukłości stanowią wysokiej jakości bodźce sensoryczne dla paluszków dziecka. Klocki można: gryźć – są bezpieczne – nie zawierają FTALANÓW ani BPA (bisfenolu A); ściskać – wydają przyjemne dźwięki; wrzucać do wanny – unoszą się na wodzie (w przypadku wykorzystania w wodzie należy liczyć się z tym, że nie będzie możliwe całkowite wysuszenie ich wnętrza); układać w rozliczne kombinacje, np. atrakcyjne budowle dzięki ciekawym bryłom i elementom architektonicznym; używać do nauki alfabetu i angielskich nazw zwierząt oraz używać jako stempelki – np. do farbek, ciastoliny i plasteliny. Nadają się dla dzieci w wieku od 6 m-cy do 3 lat. Ale i starszaki patrzą na nie przychylnym okiem ;) 

Bardzo atrakcyjną zabawką jest Rodzina Jeży. Hiding Hedgehogs od Fat Brain Toys. Świetnie sprawdzi się już przy 18-miesięcznych dzieciach.

 

 

Dziewczynka układa różnokolorowe jeże

Rodzina Jeży. Hiding Hedgehogs/ Fat Brain Toys

 

Cztery różnokolorowe jeże, każdy innej wielkości. Jeże można wkładać jeden w drugi, od największego do najmniejszego lub łączyć ze sobą w pociąg. Jeżyki mają kółeczka. Każde zwierzątko jest oddzielną zabawką, a wszystkie razem tworzą uśmiechniętą rodzinę jeży. Zabawka uczy rozpoznawania wielkości, ciągu przyczynowo - skutkowego, rozwija motorykę rąk i umiejętności manualne. 

I to by było na dzisiaj tyle. Chciałam przy okazji złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia świąteczne od całej ekipy Dobrych Lisków. Niech te święta będą zdrowe, ciepłe i rodzinne. Nie przejadajcie się za bardzo i pamiętajcie, by pobawić się z dziećmi. To naprawdę relaksuje :) 

 

Autorem tekstu jest:
Autor tekstu
Urszula Kowalewska

Dziennikarka, blogerka, mama dwóch chłopców. Zakochana w kocykach, otulaczach i kreatywnych zabawkach. Lubi testować produkty, a później dzielić się wiedzą z czytelnikami bloga.

Komentarze do wpisu (0)

Dobre Liski | ul. Gruntowa 9/1 lok.2 | 15-706 Białystok | woj. podlaskie | Tel.: 694596187 | E-mail: kontakt@dobreliski.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium