Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci
Dopasuj produkt do wieku
Producent
Cena
-
od
do
Bezpieczne i funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – nasze propozycje
Dziecięce okulary przeciwsłoneczne to z pewnością MUST-HAVE każdego wakacyjnego bagażu, ale nie tylko… Warto chronić oczy naszej pociechy nie tylko w czasie zabaw na słonecznej plaży czy nad jeziorem. Okulary dla dzieci przeciwsłoneczne sprawdzą się w czasie codziennych spacerów na podwórku nawet przez cały rok. Proponujemy Wam rozwiązania najlepszych marek, znanych i cenionych na całym świecie. Przyjrzyjcie się produktom od Beaba, Elle Porte oraz Kietla. Zapraszamy do zakupów :)
Jaki wpływ mają promienie UV na wzrok najmłodszych?
Ochrona narządu wzroku powinna być priorytetem w każdym wieku. Niemowlęta rodzą się z bardzo słabym wzrokiem – widzą niewyraźny obraz w odcieniach szarości. Z wiekiem nabywają nowych zdolności i zaczynają widzieć tak, jak postrzegają świat dorośli. Długotrwałe lub intensywne wystawianie oczu na działanie promieni słonecznych niesie za sobą poważne konsekwencje. Oprócz tego, że powodują dyskomfort w postaci podrażnienia lub chwilowego pogorszenia ostrości widzenia, przyczyniają się do długotrwałych i nieodwracalnych uszkodzeń wzroku. Dlatego tak ważna jest ochrona oczu już od pierwszych miesięcy życia dzieci. Kompleksową ochronę zapewnią okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem UVA, UVB i UVC pochłaniające 100% szkodliwego promieniowania.
Szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci na dobreliski.pl
Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci wybrać? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla dziecka
Przede wszystkim zwróćcie uwagę na filtry. Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci posiadają filtry UVA, UVB oraz UVC. Co oznaczają te skróty?
Oprócz światła widzialnego, razem z promieniami słonecznymi, dociera do nas promieniowanie niewidzialne dla ludzkiego oka - ultrafioletowe i podczerwone.
- UV – szerokie pojęcie promieniowania ultrafioletowego
- UVA – najdłuższe (o długości fali od 320 do 400 nm) promienie ultrafioletowe i zarazem najniebezpieczniejsze. Stanowią one większość, bo aż 95% promieniowania ultrafioletowego docierającego na Ziemię przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Działanie promieni UVA nie jest dla nas odczuwalne, ale docierają one w głąb skóry. Mają właściwości rakotwórcze, ponieważ wywołują zmiany w DNA komórkowe oraz powodują niszczenie kolagenu w skórze.
- UVB – promienie ultrafioletowe o średniej długości. Mają one silne własności rumieniotwórcze, przez co mogą powodować oparzenia słoneczne. UVB odpowiedzialne jest za powstawanie opalenizny i syntezę witaminy D3.
- UVC - najkrótsza fala o najwyższej energii. UVC jest niemal całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Promieniowanie UVC są bardzo dużym zagrożeniem.
Soczewki oprócz filtrów powinny zawierać polaryzację. Czym jest polaryzacja? Jest to specjalna warstwa znajdująca się na powierzchni soczewki, która blokuje poświatę i odblaski słońca. Dzięki temu do oka docierają tylko i wyłącznie pionowe promienie świetlne, a poziome zostają odbite, przez co widzenie nie zostaje zakłócone.
Jaki kształt okularów i oprawek jest najlepszy?
Okulary powinny zasłaniać całe oczy, tak aby chronić je nawet wtedy, gdy dziecko patrzy w bok. Wybierajcie modele specjalnie wyprofilowane do kształtu dziecięcej twarzy, o nieco zaokrąglonej budowie. Zwróćcie uwagę na to żeby okulary miały praktyczny kształt ramion, który zapewni odpowiednią wygodę użytkowania. Nie będą uciskać główki ani z niej spadać.
Ciekawe rozwiązanie wprowadziła marka Kietla, ich okulary są zakończone małymi otworami, do których można doczepić specjalnie dedykowaną regulowaną opaskę. Dzięki niej będziecie mieli pewność, że okulary nie spadną z głowy dziecka i nie zostaną zgubione.
Z jakiego materiału powinny być wykonane dziecięce okulary przeciwsłoneczne?
U dzieci najlepiej sprawdzają się ramki wykonane z elastycznych i miękkich materiałów, takich jak na przykład guma. Dzięki temu ryzyko złamania okularów przez dziecko jest niemal zerowe. Maluch może wyginać gumowe oprawki w dowolne strony, w przeciwieństwie do tych wykonanych z plastiku.
Jeśli chodzi o soczewki, warto postawić na te wykonane z poliwęglanu. Te lekkie i odporne na uszkodzenia tworzywo to wysokiej jakości materiał, który z pewnością dzięki swojej wytrzymałości przetrwa wiele sezonów. Pamiętajcie, że wszystkie produkty przeznaczone do użytkowania przez dzieci powinny posiadać niezbędne certyfikaty, okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z atestem to gwarancja bezpieczeństwa w każdej sytuacji. My dajemy Wam pewność, że produkty z naszego sklepu są starannie wyselekcjonowane i wolne od wszystkich szkodliwych substancji, takich jak BPA, ftalany czy PVC.
Po więcej porad odnośnie wyboru odpowiednich akcesoriów zachęcamy Was do lektury aktualizowanych postów na naszym blogu.
Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?
Jak zapewnić kompleksową ochronę dla dziecka w czasie słonecznych dni?
Pamiętajcie, że okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z polaryzacją to nie jedyny rodzaj profilaktycznych akcesoriów, które powinny być używane przez Wasze dziecko w czasie lata. Nawet jeśli na nosku dziecko ma okulary, warto zapewnić mu dodatkowe zabezpieczenie w postaci czapki z daszkiem lub kapelusza. Pamiętajcie również o kremie z filtrem w celu zabezpieczenia delikatnej i wrażliwej skóry najmniejszych. Ochrony nigdy za dużo!
Zapraszamy Was do odwiedzenia innych kategorii naszego sklepu, takich jak Wiosna i lato z dzieckiem. Z pewnością znajdziecie tam produkty, dzięki którym skompletujecie cały wakacyjny niezbędnik, a rodzinne podróże staną się czysta przyjemnością.