Opis
Zabawa w selektywną zbiórkę odpadów i odkrywanie jak to, co jest wyrzucane, może być przekształcane w cenne zasoby
Seria gier mających na celu przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z Celami Zrównoważonego Rozwoju, przyjętymi przez państwa członkowskie ONZ w ramach rezolucji “Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”.
W ramach Agendy 2030 dla każdego celu rozpisano konkretne zadania do zrealizowania do roku 2030.
Pod hasłem: NIKT NIE JEST ZA MAŁY ABY ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE
Ludattica proponuje gry angażujące najmłodszych w te ambitne i ważne dla naszej planety tematy.
ROUND AROUND RECYCLING – W CYKLU RECYKLINGU.
ZBIERAJ, PRZETWARZAJ, NADAWAJ DRUGIE ŻYCIE.
Gang Kubełków jest w mieście! Grupa 6 przyjaciół – kubełków – ma za zadanie zebrać i przetworzyć z najwyższą starannością wszystkie odpady, które zaśmiecają miasto. Ale uwaga: należy je pozbierać wg rodzaju – tylko w ten sposób można przeprowadzić SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ i PRZETWORZYĆ ODPADY w ZASOBY! Oto magia recyklingu!
Misją jest:
- zebranie wszystkich śmieci, aż do oczyszczenia całego miasta
- nadanie drugiego życia surowcom uzyskanym w wyniku przetworzenia prawidłowo posegregowanych odpadów.
Gotowi aby wypełnić to zadanie?
Po ułożeniu przez graczy planszy i rozmieszczeniu śmieci w przeróżnych zakątkach miasta*, Kubełki ruszają w trasę przez dzielnice.
Zebranie żetonu z opadem jest możliwe tylko wtedy, gdy rodzaj odpadu na żetonie odpowiada dokładanie typowi Kubełka, który jest zdolny dany odpad przetworzyć.
Śmieci, które zostały poddane recyklingowi, zamieniają się w rozmaite cenne zasoby – przedmioty codziennego użytku lub energię (światło bądź ciepło).
Żetony te należy następnie bardzo sprawnie (na czas!) umieścić w planszy ilustrującej ich drugie życie.
Rozgrywkę uatrakcyjniają pola specjalne.
* jeśli w grupie są młodsze dzieci, dla których gra może być jeszcze za trudna, można im powierzyć ułożenie planszy z dużych puzzli i rozmieszczenie żetonów ze śmieciami po mieście – w ten sposób zaangażują się w zabawę już od samego początku i oswoją z zakątkami miasta, poprzez oglądanie ilustracji; ponadto gra w kolory pomoże maluchom skojarzyć żeton odpadu z odpowiednim kubełkiem
Gra dobiega końca, gdy ostatni odpad na planszy zostanie przetworzony i ulokowany – w swojej nowej postaci – w puzzlach recyklingu. Osoba, która zebrała i przetworzyła wszystkie swoje żetony odpadów jako pierwsza, zostaje zwycięzcą i otrzymuje tytuł NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNEGO GRACZA.
Zawartość:
- plansza – miasto – do samodzielnego ułożenia z dużych puzzli
wielkość po ułożeniu 48,5 x 37cm - plansza o wielkości 48,5 x 29cm, z 36 dwustronnymi żetonami (średnica żetonu 3,7cm)
- 6 trójwymiarowych koszy na śmieci, z funkcją przetwarzania selektywnie zebranych odpadów
wysokość kosza ok. 9,5cm - duża drewniana kostka do gry (o boku 3cm)
- instrukcja w jęz. polskim.
Liczba graczy: 2 – 6 osób.
Gra zaprojektowana i wykonana we Włoszech.
Przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia.
Wyprodukowana ze starannie dobranych, doskonałych jakościowo materiałów, z olbrzymią dbałością o detale i poszanowaniem środowiska naturalnego.
Owoc pracy zespołu pasjonatów i ekspertów w zakresie kształcenia dzieci przez zabawę.
Zespołu, którego mottem jest:
Uczynić z zabawy i piękna siłę napędową uczenia się.
Całość w pięknym, bardzo solidnym opakowaniu.
IDEALNE NA PREZENT – zwłaszcza dla osób poszukujących produktów nietuzinkowych, solidnych i ekologicznych.
Wymiary opakowania: 34,5 x 28 x 8,5cm
Kolory i szczegóły mogą się różnić od widocznych na zdjęciach.
| Wiek: | 3+ |
| Wymiary opakowania: | 34,5 x 28 x 8,5cm |
Opinie
Opinie pochodzą od osób które kupiły ten produkt. Wyświetlamy wszystkie oceny produktów - pozytywne i negatywne.
Jako sklep dla mam codziennie analizujemy potrzeby oraz problemy rodziców i ich pociech. Robimy wszystko, aby sklep spełnił największe wymagania, w czym z pewnością pomagają nam opinie naszych klientów.
