Opis

Piłki sensoryczne Sensorky dla dzieci i niemowląt Mom's care 5 sztuk w 5 rożnych kolorach, z różnymi wypustkami. Zabawki sensoryczne wspierają rozwój zmysłów naszych pociech. Jest to idealne połączenie zabawy i rozwoju. Jakie korzyści możemy osiągnąć dzięki piłeczką sensoryczne.

Czym są zabawki sensoryczne?

Zabawki dla dzieci i niemowląt mogą i powinny nie tylko bawić, ale także i uczyć, oddziaływać na zmysły i wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Bez wątpienia takie zadanie spełniają zabawki sensoryczne, które mają za zadanie wpływać na dziecięce zmysły i zachęcać najmłodszych do poznawania świata poprzez dotyk, węch, smak, wzrok i słuch. Zabawki tego typu doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci rozwijających się prawidłowo, jak również w przypadku terapii z dziećmi urodzonymi przed terminem lub opóźnionymi w rozwoju. Te niepozorne akcesoria mogą więc jak widać zdziałać naprawdę wiele. Zapobiegają one zaburzeniom integracji sensorycznej. 

Piłki sensoryczne  są idealne nie tylko do rzucania, ale też do gryzienia. Są one ponadto wykonana z bezpiecznych materiałów i pokryta wypustkami.

Piłki sensoryczne Sensorky – opis produktu:

Piłki sensoryczne Sensorky dla dzieci i niemowląt marki Mom's care wspierają rozwój zmysłu dotyku twojej pociechy. Wybierając ten produktu stawiasz na idealne połączenie zabawy i rozwoju. W oferowanym przez nas zestawie znajduje się pięć piłeczek sensorycznych. Każda z nich posiada inny kolor, co jest dodatkową zaletą mająca na celu  pobudzenie zainteresowania dziecka zabawką. Z zabawy piłeczkami sensorycznymi dziecko może czerpać wiele korzyści. Oto kilka z nich:

 • Masaż niemowlaka – zabawki sensoryczne nadają się do użytku nawet w przypadku najmłodszych dzieci (trzeba jednak pamiętać o dobraniu rodzaju zabawki adekwatnie do wieku dziecka). Piłeczki sensoryczne doskonale sprawdzą się w przypadku niemowląt. Podczas pierwszych trzech miesięcy życia nasza pociecha przystosowuje się do funkcjonowania poza brzuchem mamy, który był do tej pory jej naturalną przestrzenią dającą poczucie bezpieczeństwa. W okresie tym dzieci mocno napinają mięśnie brzuszka. Dlatego masaż brzuszka (ale nie tylko) noworodka za pomocom piłeczek sensorycznych może w pewnym stopniu pomóc w tej sytuacji, sprawiając, że dziecko się rozluźni. Poprawi to także jego sen oraz sam proces zasypiania.
 • Koordynacja – używając piłeczek sensorycznych dziecko rozwija swój zmysł dotyku, polepszeniu ulegają także zdolności koordynacyjne a dokładniej koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz wzmacniają się mięśnie dłoni malucha.
 • Bezpieczeństwo – zabawki sensoryczne stworzone zostały z myślą o rozwoju, zabawie ale przede wszystkim – z myślą o bezpieczeństwie. Jest to bowiem niezwykle ważna kwestia, leżąca na sercu każdemu rodzicowi. Piłeczki sensoryczne Sensorky są więc takiej wielkości, aby z jednej strony niemowlak mógł się nimi komfortowo bawić, z drugiej jednak produkt ten ma taką wielkość, żeby dziecko nie mogło go połknąć podczas zabawy. Także materiał, z którego zrobione są piłeczki spełnia wszelkie zasady bezpieczeństwa – nie jest szkodliwy dla skóry dziecka, nic nie stanie się także, kiedy dziecko je poliże. Jest to bardzo ważne, bo jak doskonale wiemy, na początku życia dziecka każda zabawka – prędzej czy później – ląduje w buzi noworodka.
 • Integracja sensoryczna – bardzo ważne na wczesnym etapie życia dziecka jest to, żeby zadbać o jego integrację sensoryczną. Istnieją liczne ćwiczenie, które pomagają stymulować prawidłowy rozwój sensoryczny naszych pociech. Piłeczki sensoryczne mogą być przy takich ćwiczeniach niezwykle pomocne! Jako rodzic możemy wykonywać ćwiczenia razem z dzieckiem, pokazać mu jak powinno poprawnie je wykonywać, gdyż w zestawie mamy aż pięć piłeczek. Wykonując ćwiczenia z naszym dzieckiem możemy bardziej je do tego zachęcić, dzieci bowiem mają tendencję do naśladowania zachowań swoich opiekunów.

Piłeczki sensoryczne dają więc nieograniczone możliwości zabawy wspierając jednocześnie rozwój i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka. To wszystko oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – co w przypadku produktów dla dzieci jest sprawą najważniejszą. Ponadto piłeczki są niezwykle trwałe, nie są narażone na większe uszkodzenia. Dlatego można bawić się nimi nawet z pokolenia na pokolenie, kiedy nasze dziecko wyrośnie z zabawki nie stanie się ono kolejnym śmieciem, ale może posłużyć z całą pewnością komuś innemu.

Zabawki sensoryczne mogą przyczynić się do prawidłowego rozwoju dziecka i dlatego nie powinno ich zabraknąć w domach. 

Zalety piłeczek sensorycznych:

 • Rozwijają dziecięce zmysły i wspomagają prawidłowy rozwój dziecka
 • Są lubiane przez dzieci za różnorodność i ciekawe działanie
 • Wzbudzają zaciekawienie
 • Bawią i edukują jednocześnie
 • Są dostępne w wielu wariantach, wpływają na różne zmysły, nadają się dla niemowląt i dla kilkulatków
 • Są bezpieczne dla dzieci nawet najmłodszych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek sensorycznych?:

Przed zakupem zabawek sensorycznych warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii:

 • Wiek dziecka – spora część zabawek sensorycznych jest dedykowana niemowlętom, a niektóre 2 latkom, 3 latkom czy 4 latkom. To ważne, by dobrać zabawkę do odpowiedniego etapu w rozwoju dziecka, bo kilkulatek raczej nie będzie chciał bawić się akcesoriami, które będą atrakcyjne dla niemowląt. Nasz produkt jest przeznaczony raczej dla niemowlaków, najmłodszych dzieci.
 • Jakość wykonania i atesty – zabawki dla dzieci, a w szczególności dla niemowląt, powinny posiadać odpowiednie atesty i zaświadczenia wskazujące, że to produkty bezpieczne dla dzieci, że nie istnieje ryzyko połknięcia przez dziecko elementów zabawki lub wyrządzenia sobie krzywdy. Takie standardy bezpieczeństwa spełniają piłeczki sensoryczne oferowane przez Dobre Liski.
 • Rodzaj zabawki sensorycznej – jeśli z jakiegoś powodu zależy nam na zintensyfikowaniu bodźców dźwiękowych lub wizualnych w otoczeniu dziecka, to koniecznie sięgnijmy właśnie po taką, dobrze dopasowaną zabawkę, która będzie oddziaływała na ten konkretny zmysł. Piłeczki mają wpływ na rozwój sensoryczny związany ze zmysłem dotyku, dobrze działa także na koordynację oko-ręka.

W sklepie "Dobre Liski - bezpieczne dzieci, spokojne mamy" znajdą Państwo wiele uroczych produktów marki Mom's Care Hencz Toys. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Sklep Dobre Liski stawia na polskich producentów i wysoką jakość - wszystko co najlepsze dla naszych dzieci!

Dane techniczne

0-3 miesięcy Nie
3-6 miesięcy Tak
6-12 miesięcy Tak
1+ Tak
2+ Tak
3+ Tak
4+ Nie
5+ Nie
6+ Nie
7+ Nie
8+ Nie
dla rodziców Nie

Piłki Sensoryczne SENSORKY 5szt / Mom's Care

Producent: Mom's Care
Cena: 38,99 zł 38.99
dodaj do ulubionych
ilość szt.
Dobre Liski | ul. Gruntowa 9/1 lok.2 | 15-706 Białystok | woj. podlaskie | Tel.: 694596187 | E-mail: kontakt@dobreliski.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium