Jak przygotować naszą pociechę do przedszkola lub żłobka? Jak przekonać dziecko do przedszkola? Są to trudne pytania, na które większość rodziców musi znaleźć odpowiedz. Istnieją jednak akcesoria niezbędne (lub bardzo przydatne), dzięki którym proces ten będzie dużo łatwiejszy (lub w ogóle możliwy). Produkty poniżej pozwolą ci dowiedzieć się czego potrzebujesz. Skompletowanie wyprawki do żłobka lub przedszkola będzie dużo łatwiejsze. Zapraszamy do zakupów.

Żłobek i przedszkole

Żłobek może być świetną przygodą 

I właśnie nadchodzi ten moment - koniec urlopu macierzyńskiego. Czas wracać do pracy. Jeżeli nie macie pod ręką babci albo sprawdzonej niani, zostaje żłobek. Nie bójcie się, maluszkowi nie stanie się tam żadna krzywda. Co więcej, będzie wśród dzieci co może wpłynąć pozytywnie na jego rozwój. Jednak na przygodę ze żłobkiem warto przygotować nie tylko dziecko, ale też i siebie.

Dobrze by było wcześniej zapoznać się z pomieszczeniami, paniami i zabawkami - jeżeli oczywiście jest taka możliwość w placówce, którą wybraliście. Koronawirus nieco popsuł nam wszystkim szyki i adaptacja w wielu placówkach jest o wiele krótsza niż kiedyś. Dzieci nie mogą też zazwyczaj brać ze sobą do placówki zabawek, dlatego pluszaki do żłobka odpadają. Jednak leżakowanie nadal się odbywa, dlatego warto zadbać by pościel do żłobka była tą wymarzoną dziecka. Zanim jeszcze zabierzemy ją ze sobą do placówki, warto pozwolić by przesiąkła zapachem domu, żeby później dobrze się maluchowi kojarzyła. W naszym sklepie znajdziecie duży wybór pościeli - czy to będzie dedykowany zestaw czy poduszka i kocyk do żłobka. Wszystko warto zapakować w specjalny worek do żłobka, który na miejscu ułatwi przechowywanie a nam pomoże w higienicznym transporcie pościeli do żłobka. 

Warto też zadbać o funkcjonalny, a przy tym ładny bidon do żłobka. Dziecko na pewno będzie się czuło świetnie jeśli pozwolicie mu wybrać wzór czy kolor. Podobnie jak buty do żłobka, inaczej mówiąc kapcie do żłobka. Powinny być miękkie, pracować na stopie nie obciążając jej. Dobrze żeby były też przewiewne, żeby stopa się w nich nie pociła. Zadbajcie też o to, żeby nie były śliskie. Teraz w wielu żłobkach nie ma dywanów czy wykładziny, a dzieci dużo biegają. Dlatego obuwie żłobkowe czy przedszkolne powinno być bezpieczne i absolutnie nie może mieć śliskiej podeszwy. 

Przedszkole - kolejny krok w dorosłość

Jeśli do przedszkola idzie wcześniejszy żłobkowicz - na pewno będzie mu łatwiej. Jeśli zaś Wasz przedszkolak to właśnie od tej placówki zaczyna swoją przygodę na edukacyjnej ścieżce - musicie mu pomóc oswoić się z nową sytuacją. A przy okazji oswoić też samych siebie. 

Pomóc w tym mogą między innymi książki. Jest ich na rynku coraz więcej i są coraz ciekawsze, bardziej przystępne i fajne. Z przedszkolem oswajają znani i lubiani bohaterowie, między innymi Kicia Kocia, Feluś i Gucio, Kolorowy Potwór czy Ignacy z książki Ady Olbrycht, który w przywyknięciu do przedszkolnej rzeczywistości pomaga również rodzicom. 

Przedszkolak na pewno będzie dumny, jeśli pozwolicie mu pójść do placówki z plecakiem. 

Akcesoria do żłobka i przedszkola

kakak

 

Dobre Liski | ul. Gruntowa 9/1 lok.2 | 15-706 Białystok | woj. podlaskie | Tel.: 694596187 | E-mail: kontakt@dobreliski.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium