Pierwsze lata naszego istnienia znacząco wpływają na resztę życia. Dlatego tak ważnym jest by nasze pociechy miały dostęp do zabawek, które wspierają ich rozwój. Szczególnie ważne jest dbanie o prawidłowy rozwój sensoryczny dziecka. Pomocne w tym procesie są zabawki sensoryczne.

Dzięki nim każdy zmysł zostanie dokładnie dopieszczony. Barwne i stonowane kolory stymulują prawidłowy wzrok. Przyjemne i lekkie dla ucha gruchotania, pobrzęki, stuknięcia i szelesty pozwalają poznawać różnorodne brzmienia. Miękkie, aksamitne, chropowate lub gładkie w dotyku materiały pozwalają rozwijać czucie w rączkach.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt spełniają wymogi bezpieczeństwa. Dzieci dosyć często lubują się w “degustowaniu” wszystkiego co, wpadnie w ich łapki. Absolutnie koniecznym jest by przyrządy zabawy po pierwsze nie zostały połknięte, a po drugie, nie były stworzone ze szkodliwych materiałów. Zabawki sensoryczne zapewniaj takie bezpieczeństwo. Zabawa, bezpieczeństwo i rozwój niemowlaka mogą być jedną rzeczą. Więcej o rozwoju sensorycznym dzieci i niemowląt przeczytasz w naszych wpisach "Sensoryka - z czym to się je" oraz "Sensoryczne dziecko - czyli jak wspierać rozwój malucha".

Różnorodność bawidełek tego typu jest ogromna, co jest równoznaczne z kształceniem naszej pociechy na wiele całkowicie różnych sposobów.

Dynamizacja motoryki rąk u maluchów jest bardzo ważna z kilku następujących powodów. W pierwszej kolejności dzięki takim zabawom troszczymy się o prawidłowy rozwój mózgu dziecka. Malec poznaje kolory, kształty, mechanizmy, a przy użyciu właściwej stymulacji rozwijają się również połączenia mózgowe. Zdolności manualne kończyn górnych owocują w późniejszych latach szkolnej nauki.

Dzieci, które mają lepiej wyćwiczone, rączki dokładniej rysują, prędzej uczą się pisać, oraz doskonale radzą sobie z zajęciami technicznymi.

W naszym sklepie znajdziesz zabawki, których celem jest zaangażowanie  w dalszą pracę nad ciałem i umysłem. To akcesoria, które uczą kreatywności, rozwijają wyobraźnię, a zarazem stanowią znakomitą zabawę dla całej rodziny.

Rozwijanie twórczej aktywności, motoryki i motywacji  u dzieci jest niezbędne

Wszelkich zainteresowanych sensorycznymi zabawkami zachęcamy do przyjrzenia się naszej szerokiej ofercie.

Dobre Liski | ul. Gruntowa 9/1 lok.2 | 15-706 Białystok | woj. podlaskie | Tel.: 694596187 | E-mail: kontakt@dobreliski.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium