Higiena jest bardzo ważna. I to nie tylko, jeśli chodzi o noworodka, ale również przy okazji niemowlaka, starszaka, nastolatka i dorosłego. 

Przy tym higiena to nie tylko mycie się. To też używanie odpowiednich do wieku i stanu skóry kosmetyków, dbanie o siebie i o bliskich, którzy jeszcze sami nie potrafią tego zrobić - czyli o nasze dzieci czy osoby starsze. 

Warto już od najmłodszych lat wpajać zasady i praktyki, które poprzez utrzymywanie higieny sprawiają, że mały człowiek potrafi utrzymać zdrowie, a tym samym zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób. To szczególnie ważne w czasach, w jakich przyszło nam żyć. Higiena jest dziś priorytetem. 

A po co się w ogóle myć? Ano po to, by pozbyć się ze skóry zanieczyszczeń, które przez cały dzień się jej czepiają - potu, kurzu, pyłu, bakterii. Na wszystko jest jeden sposób - ciepła kąpiel, która poprawia też higienę psychiczną, ponieważ pomaga się wyciszyć przed snem. 

Wyjątkowej higieny wymagają noworodki i niemowlaki, które używają pieluszek oraz dzieci, którym pojawiają się pierwsze ząbki. Pamiętajcie, że higiena jamy ustnej powinna rozpocząć się od pojawienia się pierwszego ząbka, a najlepiej jeszcze wcześniej. Trzeba też dbać o okolice okołopieluszkowe, by maluch był zdrowy. Warto postawić na naturalne kosmetyki i sprawdzone sposoby naszych babć. 

Dobre Liski | ul. Gruntowa 9/1 lok.2 | 15-706 Białystok | woj. podlaskie | Tel.: 694596187 | E-mail: kontakt@dobreliski.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium