Połączenie zabawy z nauką jest świętym graalem każdego rodzica. Mało jest rzeczy tak wspaniałych jak widok dziecka radosnego, które jednocześnie się rozwija. Pomocne w tym są zabawki edukacyjne. 

Jak wybierać zabawki edukacyjne?

  1. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Nie powinno się kupować  zabawek wykonanych z “toksycznych” tworzyw. Warto pamiętać że nasze pociechy w pierwszych latach życia muszą wszystko spróbować. Dodatkowo należy unikać małych elementów, oraz ostrych lub spiczastych krawędzi, w przypadku zabawek dla niemowląt.  
  2. Kolejną sprawą jest wiek. Zabawki dla 4 latka różnią się od tych dla 2 albo 10 latków. Związane to jest z bezpieczeństwem. Jest jeszcze jedna kwestia. Zabawki edukacyjne dla 2 latka mogą okazać się “za proste” dla starszych dzieci. Z kolei zabawki dla 5 latka mogą nie spełniać swojej funkcji w przypadku niemowląt. 
  3. Pamiętajmy jednak o samej zabawie! Dziecko powinno przede wszystkim lubić swoją nową rzecz. Zwracajmy uwagę na kolory, kształty, i inne rzeczy które zadecydują o tym czy dziecko będzie się bawić. A o to w tym wszystkim chodzi. 
Dobre Liski | ul. Gruntowa 9/1 lok.2 | 15-706 Białystok | woj. podlaskie | Tel.: 694596187 | E-mail: kontakt@dobreliski.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium